Connect with us

Local News

චිත්‍රපට හා ටෙලිනාට්‍ය කර්මාන්ත ක්ෂේත්‍රයට නව තාක්ෂණය…

Published

on

20 වැනි රයිගම් ටෙලීස් සම්මාන උළෙල ඊයේ (30) කොළඹ ෂැංග්‍රිලා හෝටලයේ පැවැති අතර එහිදී ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ශ්‍රී ලංකාවේ යල් පැන ගිය චිත්‍රපට සංස්ථාව නවීන තාක්ෂණය යොදා ගනිමින් නවීකරණය කිරීමට සැලසුම් කර ඇති බව ප්‍රකාශ කර සිටියා. එය චිත්‍රපට හා ටෙලිනාට්‍ය කර්මාන්ත සංවර්ධන සමාගමක් බවට පත් කිරීම මෙම පරිවර්තනයේ අරමුණයි.

චිත්‍රපට හා ටෙලිනාට්‍ය කර්මාන්තවල නවීන නවෝත්පාදනයන් වැලඳ ගැනීමේ අවශ්‍යතාව අවධාරණය කරමින්, කලාකරුවන්ට සහ නිෂ්පාදන නිර්මාණකරුවන්ට නවීන තාක්‍ෂණික දියුණුව සමඟ යාවත්කාලීනව තබාගැනීම සඳහා විදේශීය පුහුණු අවස්ථා ලබාදීමේ වැදගත්කම ජනපතිවරයා පෙන්වා දී සිටියේ.

මීට අමතරව, කෘත්‍රිම බුද්ධි (ඇඓ) තාක්‍ෂණය ගෝලීය චිත්‍රපට ක්ෂේත්‍රයට ඒකාබද්ධ කිරීම පිළිගත් ජනාධිපති වික්‍රමසිංහ මහතා අනාගතයේදී ශ්‍රී ලංකාවේ මංගල ඇඓ චිත්‍රපටය නිෂ්පාදනය සඳහා රජයේ සහාය ලබා දෙන බවට පොරොන්දු විය.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Local News

ජනපතික් වෙසක් සුභ පැතුම්…

Published

on

By

සීඝ්‍ර ලෙස භෞතිකව සංවර්ධනය කරා පිය මනින ලෝකය තුළ ආකල්පමය සංවර්ධනයකින් යුත් ආධ්‍යාත්මික ආචාරශීලි ‘මිනිසකු‘ නිර්මාණය කර ගැනීමට මේ වෛශාඛ්‍ය මංගල්‍යයේ ඇති කර ගත යුතු ප්‍රමුඛතම අරමුණ බව සිහිපත් කරමින් සැමට පිංබර වෙසක් මංගල්‍යයකට සුභාශිංසන එක් කරමින් ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ
මහතා ප්‍රකාශ කර සිටියා.

Continue Reading

Local News

අද ජාතික ශෝක දිනයක් ලෙස නම් කෙරේ…

Published

on

By

ඉරාන ජනපති ඊබ්‍රාහිම් රයිසි මැතිතුමාගේ හදිසි අභාවය වෙනුවෙන් ශ්‍රී ලංකා රජය අද (21) ජාතික ශෝක දිනයක් ලෙස නම් කොට තිබෙනවා.
ඒ හේතුවෙන් සියලුම රාජ්‍ය ආයතන වල ජාතික කොඩිය අද දිනයේ අඩකුඹු කොට තබන ලෙස රාජ්‍ය පරිපාලන ස්වදේශ කටයුතු හා පලාත් පාලන අමාත්‍යාංශ ලේකම් ප්‍රදීප් යසරත්න මහතා දැනුම් දී සිටියා.

Continue Reading

Local News

වර් ෂාව සමඟ වැඩි විය හැකි ඩෙංගු අවදානම අවම කර ගැනීමට කඩිනම් පියවර…

Published

on

By

වර්ෂාව ලැබීමත් සමඟ කොළඹ නගරයේ ඇති විය හැකි ඩෙංගු අවදානම අවම කර ගැනීම සඳහා කඩිනම් පියවර ගන්නා ලෙස ජාතික ආරක්ෂාව පිළිබඳ ජනාධිපති ජ්‍යෙෂ්ඨ උපදේශක හා ජනාධිපති කාර්ය මණ්ඩල ප්‍රධානි සාගල රත්නායක මහතා අදාළ නිලධාරීන්ට උපදෙස් දුන්නේය.

මැයි 26 සිට ජුනි 01 දක්වා ක්‍රියාත්මක වන ඩෙංගු මර්දන සතිය තුළ අධ්‍යාපන අමාත්‍යංශය හරහා පාසල් දරුවන් සහ දෙමාපියන් දැනුවත් කිරීමට විශේෂ දැනුවත් කිරීමේ වැඩපිළිවෙලක් සකස් කරන ලෙසද ඒ මහතා උපදෙස් දුන්නේය.

මීට අමතරව රාජ්‍ය ආයතන, ආගමික ස්ථාන, සහ නව ගොඩැගිලි ආශ්‍රිතව ඩෙංගු ව්‍යාප්තවීමේ අවදානම අඩු කිරීම සඳහා කටයුතු කරන ලෙස බලධාරීන්ට උපදෙස් ලබා දුන් සාගල රත්නායක මහතා මෙම වැඩපිළිවලට අනුගත නොවන පිරිස් සඳහා නීතිය ක්‍රියාත්මක කරන ලෙසද අදාළ අංශ දැනුවත් කළේය.

සාගල රත්නායක මහතා මෙම උපදෙස් ලබා දුන්නේ අද (20) ජනාධිපති කාර්යාලයේ පැවති ඩෙංගු ව්‍යාප්තිය පාලනය කිරීමට ගෙන යන වැඩපිළිවෙළේ වත්මන් තත්ත්වය පිළිබඳ ප්‍රගති සමාලෝචන රැස්වීමේදීය.

Continue Reading

ප්‍රවණතාවන්